Jak fungují online přednášky a videozáznamy

Přednáší Ing. Pavel Běhounek, pořádá Ing. Ingrid Běhounková 

K poslechu online přednášky a viderozáznamu je nutné internetové připojení a internetový prohlížeč (jiný než Internet Explorer, nejlépe Firefox či Chrome) a pochopitelně nějaký zdroj zvuku - reproduktor (u notebooku je jeho součástí) či sluchátka.

Poslech je doopravdy jednoduchý - můžete si vyzkoušet na záznamu věnovanému zrušení nehmotného majetku dle § 32a zákona o daních z příjmů:

On-line přednáška

Výhodou on-line webináře je naprostá aktuálnost poskytovaných informací a možnost dotazu formou chatu.

V pracovní den předcházející konání webináře obdržíte e-mail s odkazem ke stažení podkladových materiálů spolu s dalšími pokyny pro jeho poslech a také pro vyzkoušení jeho ovládání. Odkaz obdržíte na e-mail uvedený v objednávce webináře. Pokud objednáváte webinář pro někoho jiného, sdělte nám prosím jeho e-mail, abychom mohli e-mail s odkazem poslat přímo posluchači webináře.

E-mail s odkazem na spuštění webináře obdržíte cca 1 hodinu před začátkem webináře - obvykle tedy v cca v 8.00 hod. Cca 30 minut před zahájením webináře - obvykle tedy cca v 8.30 - se otevře příslušný webinář a můžete si jeho prostředí vyzkoušet (např. si nastavit velikost písma, poslat zkušební chat). Pochopitelně si můžete webinář otevřít až těsně před zahájením přednášky a pokud začátek webináře (obvykle v 9.00 hod) nestihnete, tak se můžete přihlásit i po začátku.

Pro poslech webináře nemusíte vůbec nic nastavovat - jen si upravit hlasitost poslechu. Pokud si chcete zvýšit pohodlí pro poslech webináře, tak k tomu slouží jednoduché ovládání v češtině. Prostředí pro on-line webinář si můžete kdykoli vyzkoušet ZDE.


Záznam webináře

Záznam webináře je dostupný do 48 hod od on-line přenosu, zpravidla druhý den po on-line přenosu. Výhodou záznamu je, že si záznam můžete pustit v době, která Vám vyhovuje, a pochopitelně si jej můžete pustit jen po částech, přeskočit části, které Vás nezajímají, a naopak si pustit znovu části, které jsou pro Vás důležité a jejichž poslech si chcete zopakovat. Nevýhodou je, že není možné klást dotazy.

Pokud si videozáznam přednášky objednáte a zaplatíte s předstihem, obdržíte odkaz k jeho poslechu ihned, jak bude dostupný. Objednáte-li si záznam webináře dodatečně, získáte přístup po zaplacení - v případě on-line platby či platby kartou tedy okamžitě, při úhradě bankovním převodem cca do 1 hodiny po připsání na náš účet u FIO banky.